Ettevõtluse Auhind 2007

Konkurssi Ettevõtluse Auhind korraldati tollel aastal juba seitsmendat aastat. Aastate jooksul on lisandunud ning teatud määral muutunud auhinnakategooriad. Ka 2007. aasta konkurss ei jäänud muudatustest puutumata: lisandus uus eriauhinna kategooria - Tööstusettevõte. See annab võimaluse tunnustada konkurentsivõimelist, efektiivset ja tootlikku tootmisettevõtet. Kategooria eesmärgiks oli innustada Eesti ettevõtteid rohkem tootmisega tegelema, suurendama tootmise efektiivsust ning tegelema tootevaliku uuendamisega.

Kõige enam osalemisankeete laekus Eksportööri kategoorias, mis näitab, et Eesti ettevõtted on kasvanud piisavalt suureks ja elujõuliseks ning koduturg hakkab nende tegevuse jaoks kitsaks jääma. Populaarsuselt teisel kohal oli osalejate seas vastloodud Tööstusettevõtte kategooria, mis annab tunnistust sellest, et Eestis on tugevaid tootmisettevõtteid, kelle jaoks sobiv kategooria oli seni konkursilt puudunud. Traditsiooniliselt oli suur huvi ka Piirkonna Edendaja kategooria vastu, kus saavad kandidaate üles seada maavalitsused, omavalitsuste liidud ning piirkondlikud ettevõtlus- ja arenduskeskused, kellel on võimalus seeläbi esile tõsta kohalikku elu edendavaid ettevõtjaid. Kõigis kategooriates kandideerisid tol aastal väga tugevad ettevõtted, kelle vahel oli hindajatel väga raske valida.
 
Konkursi Ettevõtluse Auhind 2007 tulemusena anti välja kaheksa auhinda: Eksportöör 2007, Välisinvestor 2007, Tööstusettevõte 2007, Innovaator 2007, Piirkonna Edendaja 2007, Turismi Uuendaja 2007, Aasta Areneja 2007 ning peaauhind Ettevõtluse Auhind 2007.
 
Võitjate väljakuulutamine ja parimate autasustamine toimus 25. septembril pidulikul auhinnagalal Estonia Kontserdisaalis.
 
Konkursi Ettevõtluse Auhind 2007 nominendid olid:
 
Eksportöör 2007
Krimelte OÜ - võitja
Henkel Makroflex AS
VKG Oil AS
Wendre AS
Ecometal AS

 
Välisinvestor 2007
ABB AS - võitja
Estonian Cell AS
Tarkon AS
Ragn-Sells AS
IPA AS
 
Tööstusettevõte 2007
VKG Oil AS - võitja
Palmse Mehaanikakoda OÜ
Ecometal AS
Harju Elekter AS
Standard AS
 
Innovaator 2007
Elion Ettevõtted AS - võitja
Telegrupp AS
Mobi Solutions OÜ
Laser Diagnostic Instruments AS
EMT AS
 
Turismi Uuendaja 2007
Tallink Grupp AS - võitja
Hansabuss AS
Kumari Reisid OÜ
KUMU Kunstimuuseum, Eesti Kunstimuuseumi filiaal
Kilplane OÜ
 
Piirkonna Edendaja 2007
Viking Window AS - võitja
A. Le Coq AS
Peetri Puit OÜ
Saint-Gobain Sekurit Eesti AS
Viljandi Metall AS
 
Aasta Areneja 2007
Nova Haus Element OÜ - võitja
Edelstein OÜ
Kunrex OÜ
Sovekal OÜ
Top Marine OÜ
 
 
Konkursi peaauhinna "Ettevõtluse Auhind 2007" võitis TALLINK GRUPP AS!